HU Creative Digital Agency

WEB TASARIM

Web Tasarım

Kurumunuzu ya da projenizi en iyi şekilde yansıtacak, gözü yormayan, kullanıcıları projenize uygun olarak yönlendiren web tasarım çalışmaları sunmaktayız.

Web Tasarım Nedir ?Her hangi bir markanın ya da kurumun, kurumsal kimliğinin internet ortamında yansıtılması, tanıtım, duyuru ve haberlerini takipçilerine ulaştırması amacı ile ulusal ve uluslarası ağ ortamında yayınladıkları web sitelerinin, oluşturulma sürecine

web tasarım

denir.

Yazı, ses, resim veya video gibi tüm medya araçlarının kullanılması ile oluşturulan web sayfalarının bir araya gelmesi ile de internet sitelerinin oluşturulması sağlanır.

İnternet ve dijital dünyanın hızla ilerlediği günümüzde bu dünyanın gerisinde kalmamak, hedef kitle ile tüm dünya üzerinde aradaki mesafeyi tek bir tıka indirmek için web tasarım çalışmalarına ihtiyaç duyulmakta ve bu ihtiyaç her geçen gün artarak devam etmektedir.

Neden Web Tasarım ?Gelişen dijital dünya ile beraber web sitelerinin artık firmaların imajını oluşturduğunu hepimiz biliyoruz. Firma, marka, kurum ya da kuruluşla ilgili her arayışımız web sitesinde sonuçlanıyor. Bunun dışında neden web tasarım sorusuna şu şekilde farklı cevaplar verebiliriz;

- Mesafeleri ortadan kaldırıyor, dünyanın neresinde olursa olsun hedef kitlenize ulaşmanızı kolaylaştırıyor.
- İmajınızı yansıtıyor ve web sitesi sahibi olarak imajınıza olumlu katkılar sağlıyor.
- Firma, marka, kurum ya da kuruluşunuz ile ilgili her türlü duyuru, haber, kampanya ve tanıtımlarınızı çok daha büyük kitlelere ulaştırmanızı sağlıyor.
- Hedef kitlenize güven veriyor.
- Günümüzde artık profesyonellik göstergesi olarak algılanıyor.
- Mesai saati bilmiyor, 7/24 ürünlerinizi ve markanızı dünyayla buluşturuyor.
- Satış ve pazarlama olanaklarınızı buna bağlı olarak da gelirinizi arttırıyor.

Kaliteyi yakalamak, en iyisine sahip olmak için doğru yerdesiniz. Proje detaylarınızı görüşmek ve projeniz için teklif almak için hemen bizimle iletişime geçin.

Bir web sitesinde dikkat edilmesi gerekenler

Web sitesinin sadece yayınlanmış olması, sitenin gözükmesi yapılmış olduğu anlamını taşımaz. Web sitesi yaptırırken dikkat edilmesi gereken çok önemli noktalar vardır. Bu noktalara dikkat edilmeden yapılan web sitelerinin yarardan çok zarar sağlayacağı unutulmamalıdır. Bir web sitesinde dikkat edilmesi gereken noktaları şöyle sıralayabiliriz;

- Web sitesi tüm tarayıcılarda sorunsuz çalışmalıdır. Siteye girecek kullanıcının hangi tarayıcıyı kullandığının bir önemi olmamalı tüm tarayıcılarda sorunsuz çalışmalıdır.
- Arama motorları optimizasyonlarına göre kodlanması, anahtar kelimelerin arama motorlarında üst sıralara çıkabilmesi adına çok önemli bir etkendir.
- Sonradan telif hakkı ihlali gibi kötü bir imaj oluşturmaması için tamamen özgün bir tasarıma ve yazılıma sahip olmalıdır.
- Tasarımlarda hedef kitleye ve projeye uygun yönlendirmeler belirlenmeli, bu amaca yönelik tasarımlar oluşturulmalıdır.
- Web sitelerine sosyal medya entegreleri ile sosyal medyanın gücünden yararlanılmalıdır.
- Site hızının çok önemli bir etken olduğu unutulmamalı ve sitelerin hızlı açılması sağlanmalıdır.

En önemlilerini belirtmeye çalıştığımız bir web sitesinde dikkat edilmesi gereken noktaların günümüz web sitelerinin büyük bir kısmında uygulanmadığı görülmektedir. Tüm bu şartları sağlayan, özgün bir tasarıma sahip, sadece size özel kodlanan bir web sitesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Aynı siteyi defalarca kez satmıyor, her müşterimize özel butik yazılımlar ve tasarımlar geliştiriyoruz.

Butik Web TasarımHU Creative olarak alışılagelmişin dışında tüm projelerimizi müşterilerimize özel, butik olarak kodluyor ve tasarlıyoruz. Butik yazılım ve tasarım çalışmalarında tüm proje, web sitesi yada web tasarımı firma, kurum yada markaya özel olacak şekilde tasarımından kodlamasına özel olarak yapılır. Her projenin ihtiyaçlarının farklı olması, her projede hedeflerin farklı olmasından dolayı projelerin başarıya ulaşabilmesi için bu hedeflere ve kriterlere uygun olarak kodlanması gerekmektedir. Her projenin bir diğerinden bağımsız olarak yapıldığı, tüm haklarını sadece proje sahibi olan kurum yada kuruluşta bulunduran çalışmalar butik, bu yöntemle yapılan web tasarımlar da butik web tasarım olarak adlandırılmaktadır.

Neden Butik Web Tasarım ?- Size özeldir. Butik yaptırdığınız web tasarım çalışmasını başka kişi, kurum yada kuruluşla ortak kullanmazsınız.
- Sadece sizin projenizin ihtiyaçlarını içerir. Projenizde gerekli tüm özellikleri barındırırken, kullanmayacağınız, gereksiz hiç bir özelliği barındırmaz. Bu sayede daha hızlı, daha kaliteli, daha güvenli web tasarımlara sahip olursunuz.
- Tüm hakları size ait olur. Projenizi ve kodlarınızı başkalarıyla ortak kullanmayacağınız için projenize ait tüm haklara sahip olursunuz.
- Projenize ait tüm kaynak dosyalarına sahip olursunuz.
- Tüm kaynak dosyalarına sahip olduğunuz için projenizi, paket yazılımlarda olduğu gibi kiralamış olmazsınız. Projenizin gerçek sahibi olursunuz. İstediğiniz zaman istediğiniz şekilde güncelleştirme ve geliştirme şansına sahip olursunuz.
- Butik çalışmalar projeniz doğrultusunda tamamen size özel olarak kodlandığı için daha kısa vadede daha çok geri dönüş elde etmenizi sağlar. Bu geri dönüşler ürün satışı, hedef kitleye ulaşma gibi gelir elde edeceğiniz şekilde ya da tanıtımlarınızda daha çok kişiye daha kısa sürede ulaşma şeklinde olur.

HU Creative olarak hem kısa vadede hem uzun vadede daha başarılı daha kaliteli işler için biz butik çalışmalar yapıyor ve öneriyoruz. Yapmış olduğumuz çalışmalara ait tüm kaynak kodlarını baskılı cdlerimiz ile gerçek sahiplerine teslim ediyoruz.