HU Creative Digital Agency

SOSYAL MEDYA VE REKLAM YÖNETİMİ

Sosyal Medya ve Reklam Yönetimi

HU CREATIVE olarak Sosyal Medya Yönetimi çalışmalarımızda Facebook, Twitter, Instagram, Google Plus, Youtube, LinkedIn gibi sosyal medya mecralarından bulunmak istediklerinizde sayfa ve kanallarınızın yönetimi, tasarımı, takipçilerinin arttırılması ve optimizasyonu çalışmalarını üstlenmekteyiz.

Sosyal Medya Nedir ?Kullanıcılarının internet üzerinden kendi içeriklerini üretmesini, yayınlamasını ve paylaşmasını yaptığı tüm mecralar sosyal medya olarak adlandırılmaktadır. İçeriği üretenlerin ve içeriği tüketenlerin internet kullanıcısı olduğu bir medya kanalıdır.Sosyal medya internet katılımcılarının olduğu geniş bilgi ve haber kaynağıdır.Sosyal medyaya erişim çok kolaydır, tüm internet kullanıcılarına hitap eder.Sadece Facebook üzerinde 30 milyona yakın Türk kullanıcının bulunduğu büyük bir mecradır.Yine sadece Facebook üzerinden, Facebook ads ve Google Trends verilerinden ortalama olarak elde edilen istatistiki verilere göre 30 milyona yakın Türk kullanıcının, 75.000.000.000’a yakın sayfa gösterimi yaptığı aktif bir mecradır.Ayrıca sosyal medya insanların birbiri ile iletişim kurabildiği aktif bir iletişim kanalıdır.

Neden Sosyal Medya ?- 40 milyonu aşan internet kullanıcısının %95’inin bir arada bulunduğu tek yer olan sosyal medyadan hedef kitlenize ulaşabilmek için sosyal medyayı aktif olarak kullanmalısınız.
- Radyo, televizyon ve basılı medya ile ulaşamadığınız kitleye daha kolay, daha hızlı ve daha hesaplı sosyal medya ile erişebileceğinizden sosyal medyada bulunmalısınız.
- Sosyal medya potansiyel müşterileriniz ve hedef kitleniz ile doğrudan iletişim kurmanın, talep ve önerilerini dinlemenin ve onlara çözümler üretip duyurmanın en modern, en hızlı ve en hesaplı yöntemidir.
- Sosyal medyayı aktif kullanarak marka bilinci oluşturabilir ve hedef kitlenizde rakiplerinizden önce akla gelen isim olabilirsiniz.
- Sosyal medya ile elde ettiğiniz takipçilerinizle tekrar iletişime geçerken diğer medya mecraları gibi ekstra bir ücret ödemezsiniz.

Sosyal Medyada neler yapıyoruz ?HU CREATIVE olarak Sosyal Medya çalışmalarımızda Facebook, Twitter, Instagram, Google Plus, Youtube, LinkedIn gibi sosyal medya mecralarından bulunmak istediklerinizde sayfa ve kanallarınızın yönetimi, tasarımı, takipçilerinin arttırılması ve optimizasyonu çalışmalarını üstlenmekteyiz. Bu kapsamda yaptığımız çalışmalar;

- Markanızı en iyi yansıtacak, kurumsal bütünlüğü sağlayacak tasarımı sosyal medya hesaplarınıza uygularız.
- Markanız için en uygun sosyal medya stratejisini geliştirerek rakiplerinizden bir adım önde olmanızı sağlarız.
- Sosyal medyanın her alanını aktif bir şekilde kullanıp hedef kitlenize ve potansiyel müşterilerinize en hızlı ve en doğru şekilde ulaşmanızı sağlarız.
- Markanız ile ilgili sosyal medyada çıkan her türlü yorumu takip eder, gerekli durumlarda sizinle iletişime geçerek müdahale ederiz.
- Markanızın sahipleneceği genel ve güncel bir konu ile ilgili bilgilendirici içerikler yayınlayarak üyelerinize ekstra fayda sağlarız.
- Marka, ürün, kampanya ve çalışmalarınız ile ilgili duyurular yapıp üyelerinizi bilgilendiririz.
- Sayfalarınızın aylık içerik planı dâhilinde güncel kalmasını sağlayıp hedef kitleleriniz ile iletişiminizin güçlü kalmasını sağlarız.
- Video ve görsellerle destekleyeceğimiz paylaşımlarımız ile arkadaştan arkadaşa, üyeden üyeye şeklinde yayılıp sayfanıza her ay yeni üyelerin katılımını sağlarız.
- Hedef kitlenizi yaş, cinsiyet, ilgi alanları gibi bilgilerine dayanarak tespit eder, bu kitleye yönelik Flyer reklamlarınızı planlar ve yayınlarız.
- Rakiplerinizin üyelerini tespit eder, onlara özel Flyer reklamları planlar ve yayınlarız.
- Sosyal medya reklamlarınız ile organik üyeler edinmeniz için reklamlarınızı planlar ve yayınlarız.
- İlgili forum, blog ve sözlüklerde markanızı ve resmi sosyal medya hesaplarınızı paylaşır ve yayılmasını sağlarız.

Reklam Yönetimi olarak neler yapıyoruz ?- Bütçeniz dâhilinde hedef kelimelerinizde müşterilerinize ulaşabileceğiniz yazılı ve görsel reklamlarınızı hazırlarız.
- Yazılı reklamlarınızda geri dönüşü arttıracak sloganlar ve kelimeler seçer rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlarız.
- Görsel reklamlarda, uygun boyutlarda reklam görsellerinizi hazırlar ve reklamlarınızı yayınlarız.
- Reklamlarınızın daha düşük maliyetler ile daha yüksek sıralarda çıkması için web sitesi optimizasyonunuzu yaparız.
- Reklamlarınızın daha düşük maliyetler ile daha yüksek sıralarda çıkması için kalite puanı iyileştirmelerinizi yaparız.
- Hedef kelimelerinizden elde edilecek dönüşümlerin takibini yapar, daha fazla dönüş elde edilen hedef kelimede reklamları arttırırız.