HU Creative Digital Agency

CRM, ERP ve Mobil Uygulama

CRM, ERP ve Mobil Uygulama

Kurumunuzun ihtiyaç duyabileceği, işlerinizi kolaylaştıracak, elaman ve iş yükünden kazandırabilecek bilgisayar programları ile mobil dünyada daha çok var olmak istiyorum diyenler için mobil uygulamalar geliştiriyoruz.

Uygulama Nedir ?Gelişen teknoloji ile birlikte bilgisayarlar, internet siteleri ve mobil uygulamalar hepimizin hayatının bir parçası olmuş durumda. Bilgisayarlar, internet siteleri ve mobil uygulamalar üzerinden işlerinizi hafifletecek, yeni iş kolları oluşturacak, eleman ve iş gücünüzü hafifletecek, ürünlerinizin satışını yapabilecek, hedef kitleye tüm bu mecralar üzerinden ulaşmanızı sağlayacak, bu cihazlar üzerinde çalışan ve buna yönelik geliştiren her ürüne uygulama diyebiliriz. Bu uygulamalar CRM ve ERP gibi uygulamalar olabileceği gibi, mobil cihazlar için mobil uygulamalar ile internet üzerinden yayın yapan internet sitesi uygulamaları olabilmektedir.

CRM Nedir ?CRM, Customer Relationship Management kelimelerinin kısaltılmasıyla oluşan, müşteri ilişkilerinin yönetimi olarak söyleyebileceğimiz, müşterilerinizi tanımak, ihtiyaçlarını anlamak, buna uygun ürün ve hizmetler geliştirmek için kullanabileceğiniz uygulamalar diyebiliriz. CRM uygulamaları mevcut müşterileriniz ile sürdürdüğünüz ilişkileri geliştirmek, yeni müşteriler kazanmak ve tüm müşterilerin elde tutulmasını sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Bu bağlamda yaptığınız işlerinize ve sunduğunuz ürünlerinize yönelik CRM uygulamaları ile işleriniz ve müşterileriniz arasında sağlam bir bağ kurmanız sağlanmaktadır. CRM Uygulamalarına geniş bir çerçevede bakıldığında size eleman ve iş gücünden de kazandırdığını göreceksiniz. Firmanızı, ürünlerinizi ve müşterilerinizi tanıyan bir CRM uygulaması ile işinizi geliştirmeniz de mümkündür.

ERP Nedir ?ERP, Enterprise Resource Planning kelimelerinin kısaltılmasıyla oluşan, kurumsal kaynak planlama olarak söyleyebileceğimiz uygulamalardır.ERP yazılımları, bir işletmenin, satıştan muhasebeye, üretimden insan kaynaklarına, envanterden CRM'e, aklımıza gelen tüm fonksiyonlarını kapsayan entegre bilgi sistemleridir. Bir işletmenin bilgi sistemleri ile olan ilişkisi düşünüldüğünde, muhasebe için ayrı bir program, insan kaynakları ve bordro için ayrı bir program, satış için ayrı bir program, CRM için ayrı bir program kullanılmakta yada tek bir ERP uygulama üzerinden tüm hepsini gerçekleştirebilmektedir. Burdan da görülebileceği üzere ERP Uygulamaları, tüm sistemi tek bir yerde birleştirmenin yanı sıra, entegrasyon, aynı verinin tekrar tekrar işlenmesi, farklı departmanlardan gelen raporların birbirini tutmaması gibi dezavantajları da ortadan kaldırmaktadır.

Kaliteyi yakalamak, en iyisine sahip olmak için doğru yerdesiniz. Proje detaylarınızı görüşmek ve projeniz için teklif almak için hemen bizimle iletişime geçin.

Neden CRM, ERP yada Bilgisayar Programı ?CRM Uygulamalar, ERP Uygulamaları yada bilgisayar programları sahibi olmanın kurumunuza bir çok faydası olacaktır. Bunlardan en önemlileri sıralayacak olursak;

- CRM uygulamaları ile müşterileriniz ile olan ilişkilerinizi tek bir yerden yönetebilir, müşterilerinizi koruyabilir ve arttırabilirsiniz.
- Bu uygulamalar ile veri karışıklığından kurtulabilirsiniz. Farklı yerlerde farklı kişilerle yapılacak kayıtların karışıklığı, tek bir yerde, belirlenen düzende çok daha kolay bir şekilde saklanabilmektedir.
- Bu uygulamalar ile hata oranını düşürür ve daha başarılı sonuçlar elde edersiniz.
- Birden fazla kişinin yapabileceği işi tek bir kişiye indirgeyebilir, eleman ve iş gücünden kazanabilirsiniz.
- Aynı verinin tekrar tekrar işlenmesi ile oluşacak karışıklığı giderebilirsiniz.
- Çok kısa sürede çok daha gelişmiş raporlar elde edebilirsiniz.
- Aynı verinin tekrar tekrar işlenmesi ile oluşacak karışıklığı giderebilirsiniz.

Mobil Uygulama Nedir ?Mobil cihazların akıllı işletim sistemleri ile geliştirilmesinden sonra oluşan mobil uygulama pazarı kısa sürede çok büyük kitlelere ulaşmıştır. Android, IOS, Windows Phone gibi işletim sistemlerine sahip mobil cihazlar için geliştirilen yazılımlara mobil uygulamalar denmektedir. Mobil uygulamalar, belirlenen proje ihtiyaçlarına göre kodlanmakta ve uygulama mağazalarına yüklenmektedir. Ürün satışı, tanıtımlar, oyunlar gibi çeşitli mobil uygulamalar yapılmakta ve uygulama mağazalarındaki yerlerini almaktadırlar. Uygulamaların mağazalarda yayınlanmasından sonra, uygulamanızdaki hedeflerinize göre kitlenizi yönlendirebilir ve uygulamanızı kullanmasını sağlayabilirsiniz. Uygulamanızın kullanılması ile satış, tanıtım, organizasyon ve gelir elde etme gibi imkanlara sahip olmuş olursunuz.

Uygulama yazılımlarında da kaliteden ödün vermiyor, butik yazılım hizmeti sağlıyoruz.

Butik YazılımHU Creative olarak alışılagelmişin dışında tüm projelerimizi müşterilerimize özel, butik olarak kodluyor ve tasarlıyoruz. Butik yazılım ve tasarım çalışmalarında tüm proje, uygulama, web sitesi yada web tasarımı firma, kurum yada markaya özel olacak şekilde tasarımından kodlamasına özel olarak yapılır. Her projenin ihtiyaçlarının farklı olması, her projede hedeflerin farklı olmasından dolayı projelerin başarıya ulaşabilmesi için bu hedeflere ve kriterlere uygun olarak kodlanması gerekmektedir. Her projenin bir diğerinden bağımsız olarak yapıldığı, tüm haklarını sadece proje sahibi olan kurum yada kuruluşta bulunduran çalışmalar butik, bu yöntemle yapılan yazılımlar da butik yazılım olarak adlandırılmaktadır.

Neden Butik Yazılım ?

- Size özeldir. Butik yaptırdığınız yazılım çalışmasını başka kişi, kurum yada kuruluşla ortak kullanmazsınız.
- Sadece sizin projenizin ihtiyaçlarını içerir. Projenizde gerekli tüm özellikleri barındırırken, kullanmayacağınız, gereksiz hiç bir özelliği barındırmaz. Bu sayede daha hızlı, daha kaliteli, daha güvenli yazılımlara sahip olursunuz.
- Tüm hakları size ait olur. Projenizi ve kodlarınızı başkalarıyla ortak kullanmayacağınız için projenize ait tüm haklara sahip olursunuz.
- Projenize ait tüm kaynak dosyalarına sahip olursunuz.
- Tüm kaynak dosyalarına sahip olduğunuz için projenizi, paket yazılımlarda olduğu gibi kiralamış olmazsınız. Projenizin gerçek sahibi olursunuz. İstediğiniz zaman istediğiniz şekilde güncelleştirme ve geliştirme şansına sahip olursunuz.
- Butik çalışmalar projeniz doğrultusunda tamamen size özel olarak kodlandığı için daha kısa vadede daha çok geri dönüş elde etmenizi sağlar. Bu geri dönüşler ürün satışı, hedef kitleye ulaşma gibi gelir elde edeceğiniz şekilde ya da tanıtımlarınızda daha çok kişiye daha kısa sürede ulaşma şeklinde olur.

HU Creative olarak hem kısa vadede hem uzun vadede daha başarılı daha kaliteli işler için biz butik çalışmalar yapıyor ve öneriyoruz. Yapmış olduğumuz çalışmalara ait tüm kaynak kodlarını baskılı cdlerimiz ile gerçek sahiplerine teslim ediyoruz.